Dekan' ın Mesajı

Sevgili öğrenciler;

Fakültemize hoş geldiniz.

Fakültemiz eğitim öğretim faaliyetlerini beş bölüm ile sürdürmektedir. Bunlar: Maliye, İşletme, İktisat, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümleridir.

Bütün bölümlerimizde ilgili bilim dallarının gerektirdiği zorunlu derslerin yanında, öğrencilerimizin kariyer hedeflerine uygun konulara odaklanabileceği çok sayıda seçmeli ders bulunmaktadır.

Fakültemizi tercih ettikten sonra kendinizin de gözlemleyeceği üzere, fakültemizin eğitim kalitesi son derece yüksektir. Eğitim kurumları arasındaki rekabette öğrencilerimizin ihtiyacına cevap verme noktasında hiçbir eksiğimiz bulunmamaktadır. Öğrencilerimizin bilimsel ve sosyal etkinlikler düzenlemeleri teşvik edilmekte; sanat, spor ve kültürel etkinliklere katılmaları desteklenmekte, çok yönlü ve donanımlı bireyler olmaları yönünde programlar hazırlanmaktadır.

Öğrenci seçme ve yerleştirme merkezinin sitesinden de takip edilebileceği gibi Fakültemizin meslek sınavlarındaki başarı sıralaması sürekli artmaktadır. Bütün bölümlerimiz Türkiye’nin her yerinden büyük bir talep görmektedir. Her yıl fakülte öğrenci kontenjanlarımızın tamamı dolmaktadır. 

Bu başarıda öğretim üyelerimizin ve öğretim elemanlarımızın da katkısı büyüktür. Akademik özgeçmişlerini incelediğinizde de görebileceğiniz gibi Fakültemiz akademik kadrosu, alanında tanınmış, güncel ve uluslararası ölçütlerde eğitim, öğretim ve araştırma yapan seçkin bilim insanlarından oluşmaktadır.

Bundan sonraki hedefimiz eğitim ve öğretim başarı sıralamasında fakültemizi daha iyi yerlere taşımaktır. Bunda siz sevgili öğrencilerimize de büyük bir görev düşmektedir. Derslerinize iyi motive olarak akademik başarımıza büyük katkı sağlayacağınıza yürekten inanıyorum.

Bu vesile ile 2016-2017 eğitim ve öğretim yılının hepimiz için başarılı geçmesini diler, hepinize en içten saygılarımı sunarım.

Dekan

Prof. Dr. Ali Çelikkaya